RLP73V3AR016JTE
Mfr.Part #
RLP73V3AR016JTE
Description
RES 0.016 OHM 5% 2W 2512
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
2W
Resistance :
16 mOhms
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±600ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
RLP73V3AR016JTE
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK